Spotkania w strefie – warunki przyjęcia

Spotkania w strefie – warunki przyjęcia

Często pasjonujemy się różnymi dziedzinami. Jedną z nich może być fotografia. Dlatego też chcemy zrobić krok w kierunku tego, aby zostać profesjonalnym fotografem.

Stowarzyszenie

Jednym z ważniejszych kroków w kierunku profesjonalizmu jest zostanie członkiem stowarzyszenia fotografów. Jest to pewna społeczność, do której należą profesjonalni fotografowie. To stowarzyszenia są znane przede wszystkim jako organ kwalifikujący dla profesjonalistów. Warto więc wyszukać odpowiednie dla siebie stowarzyszenie i dołączyć do niego.

Jak zostać członkiem?

Aby zostać członkiem wybranego przez siebie stowarzyszenia należy wypełnić wszystkie kroki, które są podane w statucie. Zazwyczaj powinniśmy także uczestniczyć na początku na spotkaniach członków stowarzyszenia w roli sympatyka. Obowiązkowym krokiem jest również dostarczenie swojego portfolio, które musi być przygotowane zgodnie z wytycznymi spisanymi przez stowarzyszenie. Po zaakceptowaniu portfolio przez odpowiedni organ – na przykład tzw. Radę Artystyczną, musimy wydrukować deklarację członkowską. Oczywiście to nie wszystko. Do tego musimy opłacić składkę członkowską wraz z określonym wpisowym.

Jakie korzyści daje bycie członkiem stowarzyszenia?

Bycie członkiem stowarzyszeń dla fotografów daje nam ogromne możliwości rozwoju. Przede wszystkim mamy możliwość otrzymywania opinii, ale również różnych porad od pozostałych członków stowarzyszenia, którzy niekiedy są naprawdę świetnymi fotografami. Mogą mieć zdecydowanie większe doświadczenie niż my, dlatego też warto skorzystać z ich sugestii. Może to okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę.

Oczywiście korzyści są również jeszcze większe. Jednak wszystko zależy też od tego jaki pakiet opłacimy. Warto pamiętać, że często pewne usługi stowarzyszenia nie są dostępne dla każdego, ale tylko dla tych, którzy wykupią określony pakiet członkowski. Chociaż oczywiście nie wszędzie tak jest.Niekiedy mamy dostęp do wszystkich usług, ale możemy wykupić dłuższy, albo krótkoterminowe członkostwo.

Będąc członkiem stowarzyszenia mamy możliwość brania udziału w prestiżowych konkursach fotograficznych i wygrywania nagród czy bonów podarunkowych. Takie konkursy zazwyczaj organizowane są raz w miesiącu. To bardzo zachęca fotografów do dzielenia się ich pracami.

Bardzo ważnym aspektem członkostwa jest to, że dostajemy zaproszenia na kongresy, spotkania fotografów. Możemy dzięki temu poznać środowisko, zdobyć nowe kontakty, ale przede wszystkim zdobyć nową wiedzę z zakresu fotografii.

Aktywny członek

Bardzo ważną kwestią jest to, jak bardzo aktywnymi członkami jesteśmy. Jeśli udzielamy się dość często, to mamy szansę uczestniczyć i również prezentować na wystawach swoje fotografie. To marzenie wielu profesjonalistów. Jest to docenienie i ukoronowanie pracy. Czasami stowarzyszenia oferują także aktywnym członkom możliwość wypożyczania sprzętu należącego do stowarzyszenia. To także bardzo przydatna pomoc.

Warto więc zastanowić się nad tym, aby zostać członkiem któregoś ze stowarzyszeń. Przede wszystkim spędzimy czas z ludźmi, którzy podzielają naszą pasję.