Jak zrobić ładne selfie?

Jak zrobić ładne selfie?

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszej codziennej rzeczywistości – czy to się komuś podoba, czy nie. Ich silny wpływ z kulturę masową i internetową stworzył wiele utrwalonych trendów, jednym z nich jest…selfie.

Nie ma chyba nikogo, kto nie wiedziałby z czym wiąże się to określenie, ale dla tych którzy obudzili się z piętnastoletniej śpiączki mamy krótką definicje – selfie to metoda na zrobienie zdjęcia portretowego wykona samodzielnie – proste. Niektórzy twierdzą że popularne selfie wynikają poniekąd z narcyzmu i egoizmu. Nie sposób jednak odmówić tej metodzie naturalności i swojego rodzaju uroku. Jak zrobić ładne selfie? Mamy na to kilka sposobów.

Klucz to oświetlenie

Brzmi oczywisto, dobór odpowiedniego światła jest chyba najważniejszą zasadą na wykonanie zdjęcia każdego rodzaju. Wiele osób ignoruje ten aspekt robiąc selfie, bo uważa tę formę za zbyt prostą do odpowiedniego przygotowania się. Skutek jest raczej łatwy do przewidzenia – mało doświetlone zdjęcie, gdzie cienie zaburzają proporcje twarzy i ich linii lub je zasłaniają. Aby temu zapobiec, robiąc sobie zdjęcie musisz się dobrze oświetlić światłem naturalnym lub sztucznym. Dobre oświetlenie zadziała lepiej niż nie jeden program do korekcji zdjęć.

Postaw na naturalność

Pamiętaj o rozluźnionym i zrelaksowanym podejściu. To chyba najważniejsza zasada w tym jak zrobic ladne selfie. Próba sztucznej samokontroli nigdy nie będzie dobra w skutkach. Najlepsze zdjęcia ludzkich sylwetek i twarzy to te, które uchwyciły naturalną pozę.

Uśmiech!

Jeśli błyśniesz prawdziwym uśmiechem żadne zdjęcie nie będzie wyglądało źle. Nie wykrzywiaj twarzy do zbyt dużego lub wymuszonego uśmiechu. Naturalne uśmiechy są zawsze lepsze.

Jeśli nie masz ochoty żeby się uśmiechać i zależy Ci na bardziej poważnym zdjęciu staraj się wyrazić trochę ekspresji za pomocą oczu. Najlepiej, skup swój wzrok patrz kilka centymetrów ponad obiektywem. dzięki temu Twoje spojrzenie będzie znacznie głębsze.

Dobry kąt

Nie ma chyba nikogo, kto dobrze wyglądają na zdjęciu zrobionym spod brody. Robiąc selfie trzymaj telefon tak, aby jego obiektyw był w równej linii z oczyma. Robiąc zdjęcie z jeszcze wyższego kąta wygląda się szczuplej i tło będzie lepiej wyeksponowane.

Nie przesadzaj z edycją

Podczas korekcji zdjęcia postaw na minimalizm. Łatwo jest dać się ponieść, szczególnie że istnieje mnóstwo aplikacji i edytorów zdjęć, które bardzo łatwo się obsługuje. Poprawiaj tylko te obszary, które są dla Ciebie rażąco oczywiste. Jeśli lubisz korzystać z filtrów nie używaj ich z maksymalnym ustawieniem.

Drugi plan

Najlepsze selfie mają ciekawe tło. Zdjęcie jest zawsze odbierane jako całość, nudne i typowe tło zbuduje podobne wrażenie dla całego zdjęcia. Twój pokój lub lustro w łazience to bardzo oklepany i mało ciekawy pomysł.

Metoda rób i błędów

Wrażenie naturalności niekoniecznie udaje się stworzyć za pierwszym razem. W tak prostej formie jaką jest selfie każdy szczegół ma znaczenie i każda niedoskonałość jest dobrze widoczna. Najlepiej jest poeksperymentować i spróbować różnych wariantów. Dzięki temu efekt końcowy będzie bardzo zadowalający. Spróbuj przechylić głowę w różnych kierunkach i lekko zmienić kąt pomiędzy każdym ujęciem, aby mieć szeroki wybór. Nie zapomnij też upewnić się, że aparat jest dobrze ustawiony przed zdjęciem.

Możesz również sfilmować swoje selfie zamiast robić standardowe zdjęcia i następnie wyciągnąć z filmu klatkę, która najbardziej nam się podoba.