Jak obrabiać zdjęcia na telefonie? Sprawdźmy, najlepsze sposoby.

Jak obrabiać zdjęcia na telefonie? Sprawdźmy, najlepsze sposoby.

obrabianie zdjęć telefonem

Większość osób uwielbia robić zdjęcia. Lubimy mieć pamiątki z odwiedzanych miejsc, czy też z ważnych wydarzeń, jak ślub, urodziny, święta i tym podobne. Obecnie większość osób robi zdjęcia telefonem.

Czy zdjęcia zrobione telefonem można edytować i przerabiać? Musimy przyznać, że czasami obróbka zdjęcia jest konieczna. W Google Play znajduje się wiele aplikacji, które dają naprawdę ciekawe efekty. Sprawdźmy, jak poprawić zdjęcia na telefonach.

Jak dokonywać obróbki zdjęć?

Nie są konieczne zaawansowane narzędzia, aby obrabiać zdjęcia. Na telefonie obróbka jest na tyle wygodna, że dany efekt możemy osiągnąć w dowolnym miejscu. Nie jest nam potrzebny komputer. Możemy na bieżąco siedzieć sobie na plaży i obrabiać swoje zdjęcie, które właśnie zrobiliśmy na molo. Sporo aplikacji wyszukamy w sklepie naszego systemu. Na pewno znajdziemy na telefonie aplikację, która od razu wpadnie nam w oko. Przy fotografii musimy się czasami sporo natrudzić. Są programy, które są banalnie proste, ale są także takie, których działanie aplikacji musimy poznać bliżej.

Korzystaj z filtrów

Dostępne są różne filtry. Niektóre osoby mają tendencję do przerabiania zdjęć, w których efekt jest dosyć przerysowany. Takich edycji zdjęć nikomu się nie poleca.

Znajdziesz różne funkcje. Jest to między innymi nasycenie, cienie, dołożenie kontrastu, czy też zmiana kolorów.

Aplikacja po polsku

Gdy nie potrafimy porozumiewać się w języku obcym, to zainteresować powinien nas program do przerabiania zdjęć na telefon po polsku. Może to być darmowy program do obróbki zdjęć na telefon, czy też płatne aplikacje do obróbki zdjęć. Polecamy darmowy edytor zdjęć na telefon, ponieważ jego funkcje są wystarczające. Narzędzi jest na tyle dużo, że możliwości jest sporo. Nie tylko liczy się nasycenie kolorów. Zawodowi graficy zawsze zwracają uwagę na balans bieli. Gdy dokonuje się obróbki zdjęć, to bardzo ważny jest także odcień skóry.

Grunt to zapoznać się z aplikacją

Do edycji tak naprawdę nie potrzebujemy specjalistycznej wiedzy. Aplikację musimy przede wszystkim poznać i się nią pobawić. Przy każdym kolejnym zdjęciu będzie lepiej. Można co nieco zaszaleć. Zawsze można powrócić do początku obróbki. Dopiero gdy klikniemy funkcję „zapisz”, to zapisujemy naszą pracę. Aplikacje do obróbki zdjęć, pozwalają na zapisanie zarówno zdjęcia przerobionego, jak i oryginalnego.

Aplikacja do obróbki zdjęć

Na pewno w obecnych czasach, jesteśmy oceniani po wyglądzie. Prowadzimy swoje media społecznościowe, na których zdjęcia odgrywają ważną rolę. To od zdjęcia zależy jak jesteśmy odbierani przez innych. Na swoje media społecznościowe wrzucamy zdjęcia bezpośrednio z telefonu. Dlatego tak ważne jest zrozumienie jak obrabiac zdjecia na telefonie. Dobra aplikacja do obróbki zdjęć pomoże nam w tym. Nawet najgorzej zrobione zdjęcie, można uratować. Możemy dodać mu kolorów, czy też na zdjęciu zastosować jedynie czerń i biel.

Przycinanie i nasycenie

Można także zdjęcia przyciąć, czy też dodać nasycenie. W zdjęciach bardzo ważny jest kontrast. Sprawdźmy, jak zdjęcie będzie wyglądało bez kontrastu, czy też z mocnym kontrastem. 

Kliknij i się przekonaj, jaka będzie różnica. Wystarczy kilka sekund i już wiemy, jaki będzie efekt edycji. Z czasem nabierzemy takiej wprawy, że edycja zdjęć nie będzie przed nami miała tajemnic. Nie tylko łatwo jest obrócić zdjęcie. Dzięki programowi Lightroom Mobile, można zdziałać cuda. Czy program Lightroom Mobile jest trudny? Nie do końca.

Na początku aplikacja Lightroom Mobilne będzie miała przed nami pewne tajemnice. W aplikacji Lightroom Mobile jest wszystko dokładnie wyjaśnione. Aplikacja i jej działanie jest opisane dosyć szczegółowo w sieci. Instrukcja większości osób nie jest potrzebna. 

Jednak gdy korzystamy z Lightroom Mobile po raz pierwszy, to nasuwają się pewne wątpliwości. Warto na telefonie odpalić sobie poruszanie się po aplikacji Lightroom Mobile w formie wideo. Jest to świetna opcja dla wzrokowców.  Znajdziesz sporo ciekawych instrukcji oraz sztuczek. Pozwala to się szybko w niej odnaleźć

Pasja do fotografowania

Wiele osób robienie zdjęć traktuje jako hobby. Jednak czasami ta pasja przeradza się w sposób zarabiania na życie. Dobre zdjęcie jest trudno zrobić. Jednak z czasem nabierzemy wprawy i każde zdjęcie będzie idealne.

Szybka przeróbka zdjęć

Czy na telefonie możemy zrobić dobre zdjęcie? Jak najbardziej tak. Aparaty w obecnych telefonach są naprawdę dobre. 

Niczego im nie brakuje. Spokojnie na telefonie zrobimy dobre zdjęcia. Gdy nie do końca nam odpowiada, to w aplikacji zawsze możemy zdjęcie przerobić. 

Nie zapomnij o kontraście

Czasami odpowiedni kontrast robi sporą różnicę. Oczywiście w aplikacji możemy wszystko sobie porównać. Niczego nie robi się w ciemno. W aplikacji możemy tak długo kombinować, aż zdjęcie nam się spodoba w stu procentach i uznamy je za idealne. 

Gdy pasja do fotografowania przerodzi się już w nasz sposób na zarabianie, to na pewno przerzucimy się na dobry aparat fotograficzny. Dobrych aparatów znajdziesz naprawdę sporo. Funkcje są mocno rozbudowane. 

Zachowaj naturalność

Ich właściwe zastosowanie gwarantuje nam wykonanie świetnych zdjęć. Na zdjęciu musi być wszystko idealne rozmieszczone, ale jednocześnie z zachowaniem naturalności. Wiadomo, że zdjęciu z pozami naturalnymi wygląda się świetnie. Ustawiane zdjęcia wydają się nieco sztuczne. 

Funkcje „must have”

Ostatnia opcja, o której chcieliśmy wspomnieć, to podstawy, a więc funkcje „wykadrowanie” oraz „usunięcie czerwonych oczu”. Aby te funkcje zostały odpowiednio użyte, to nie musimy posiadać za dużej wiedzy. 

Po prostu kliknij w te funkcje i sprawdź, jak oczy zaczynają zmieniać swój wygląd. Efekt otrzymamy dosłownie w kilka sekund. Takie funkcje dostępne są w większości edytorach aparatów w naszych smartfonach. 

Służą one do podstawowej edycji, ale funkcje te znajdują się także w profesjonalnych programach do edycji i obróbki zdjęć. Warto pobawić się nie tylko w aplikacji, ale także w telefonie. Nowoczesne smartfony niekiedy nie potrzebują aplikacji. 

Dla użytku własnego, w telefonie znajduje się wszystko, czego potrzebujemy. 

Co oferuje Twój nowy smartfon?

Zanim kupimy telefon, to zaleca się w telefonie sprawdzić wszelkie możliwości. Im sprzęt jest nowszy, tym większe prawdopodobieństwo, że znajduje się w nim, wszystko to, czego potrzebujemy. Czasami funkcje są tak bogate, że są podzielone na kategorie. Na pewno pomocne okażą się presety. Presety służą do bardzo szybkiego uzyskania wszelkich pożądanych efektów. 

Sprzęt skrojony na miarę

W telefonie powinniśmy znaleźć wszystko, co potrzebujemy. 

Po dodaniu jeszcze aplikacji, otrzymamy naprawdę świetny nie tylko smartfon, ale także aparat fotograficzny z możliwością obróbki zdjęć. 

W każdym telefonie jest dedykowana aplikacja do tego celu.