Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiArchiwumZbiorowa wystawa fotografii „BYŁO NIE BYŁO”

Zbiorowa wystawa fotografii „BYŁO NIE BYŁO”

BYŁO NIE BYŁO to zbiorowa wystawa fotografii siedmiu osób. Łączy ich chęć ukazywania uczuć i nastrojów w swoich pracach. Wykonali je głownie techniką analogową, jednak każde z nich przedstawia inne emocje: spokój, napięcie, radość i strach. Różnorodność tematów: architektura, portrety, martwa natura oraz kompozycje jak obrazy senne, czyni wystawę podróżą przez sale krzywych zwierciadeł. Podróżą w świat rzeczywisty i fikcyjny, otaczający nas i ten ze snów.

Eugeniusz Józefowski – Urodziłem się w 1956 roku w Skarżysku – Kamiennej. Uprawiam malarstwo, grafikę i fotografię. Zajmuje się również książką artystyczną. Jestem autorem ponad setki książek unikatowych. Prowadzę warsztaty twórcze w Polsce, Niemczech, Holandii. Od 1983 roku jestem członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz profesorem zwyczajnym na dwóch wyższych uczelniach i współpracownikiem Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Mieszkam pod Wrocławiem we wsi Krępice.

Norbert Wawrzyniak – Urodziłem się na początku lat 70-tych, XX wieku w Wałbrzychu, gdzie mieszkam i pracuję. Od 1995 roku prowadzę STUDIO REKLAMY i PROJEKTÓW. Na co dzień zajmuję się projektowaniem i składem graficznym oraz fotografią. Moja przygoda z fotografią zaczęła się jeszcze kiedy mój ojciec w pseudo ciemni – łazience „wyczarowywał” obraz na papierze. Dzisiaj fotografię rozumiem, bo znam ją od strony technicznej. Kiedy zacząłem fotografować, najczęściej dokumentowałem to co uważałem, że warto zatrzymać i na przykład przywieść ze sobą po odbytej podróży.
W 2012 roku ukończyłem Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze.

Alicja Kołodziejczyk – Jestem studentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii w Jeleniej Górze. Od 2012 roku realizuję projekt “Martwe Natury” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze.
Jelenia Góra to miasto w którym mieszkam i fotografuje, to miasto pełne wyzwań, cudownych miejsc, architektury która mnie fascynuje. To miasto, które daje mi natchnienie, przestrzeń i dużo motywacji do działań twórczych.

Marcin Kiełbiewski – Fotografia, to dla mnie intymna sprawa, bardzo osobista. Ważne jest dla mnie światło, nastrój jaki znajduję w różnych miejscach. Fotografuję od piętnastego roku życia. Ukończyłem Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Obecnie mieszkam w Warszawie gdzie zajmuję się fotografia i kreacja.

Halina Morcinek – W 2000 roku ukończyłam Wyższe Studium Fotografii , dyplom pod kierunkiem dr. Adama Soboty. Fotografia zajmuje sie od początku lat dziewięćdziesiątych. Pasjonuje sie pejzażem, portretem, a przez ostatnie lata pracuję nad zestawem zdjęć wykonywanych w jednym miejscu, którym jest Esseńska koksownia. Ten zestaw wciąż rozbudowuję, jest on samodoskonaleniem sztuki widzenia i analizy samego obrazu. Fotografuje analogowo, digitalnie, a ostatnio także camera obscura.
Jestem od 2010 roku członkiem ZPAF, obecnie mieszkam i pracuje w Niemczech.

Monika Wiktorow – pochodzę ze Szprotawy, jestem absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze.

Magda Borowicz – zdjęcia robiłam będąc nastolatką. Jednak do fotografii dojrzewałam stopniowo. „Na żywo” (dosłownie i w przenośni) zetknęłam się z nią w 2006 r. poprzez warsztaty prowadzone przez Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego w Schronisku Samotnia w Karkonoszach. Zajmuje się głównie fotografia analogową. Na swoich pracach pokazuję uczucia, miejsca, ludzi.
Mieszkam w Oławie gdzie pracuję jako księgowa. Wyższe studium Fotografii ukończyłam w 2012 r.

Prace prezentowane są od 10.06. do 10.08.2013 r.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865