Main menu

Wojciech Zawadzki

1950-2017

Wojciech Zawadzki, urodzony w 1950 roku, uprawia fotografię od lat 70 –tych. Wywarł duży wpływ na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej” /lata 70 –te/ oraz „fotografii czystej” /lata 80/. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Kurator Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury.
Wykładowca fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie , Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze , wykładowca w Studium Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Autor wykładów za granicą m.in. w Danii.
Od 1978 roku miał wiele wystaw indywidualnych – krajowych i zagranicznych,m.in. w galerii „Image „ w Aarhus, galerii „Foto- Medium-Art.” We Wrocławiu, „Małej Galerii Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, galerii „Pusta” w Katowicach, galerii „PF” w Poznaniu, galerii B&B w Bielsku Białej, galerii BWA w Jeleniej Górze, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in. „Biennale Fotografii Polskiej”,
„Wokół dekady – fotografia polska 1990 – 2000”, „Kontakty” / wszystkie edycje od 1989r./, „Znaki czasu”.
W latach 1998 – 2008.zrealizował dwie duże autorskie wystawy „Moja Ameryka „ i „Olszewskiego 11”, które były prezentowane w najważniejszych galeriach w Polsce.
Jego fotografie znajdują się w zbiorach : Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld /Niemcy/, Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865