Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiArchiwum - SkeneWystawy Kacpra Kowalskiego „Wzorki polskie”

Wystawy Kacpra Kowalskiego „Wzorki polskie”

Dnia 19 marca 2010 roku w galerii SKENE odbył się wernisaż wystawy Kacpra Kowalskiego „Wzorki polskie”. Wzorki polskie (Polish patterns) to najnowszy projekt fotografi czny Kacpra Kowalskiego. Abstrakcyjne, malarskie kadry wydają się być raczej obrazami, niż zdjęciami. Kompozycje grafi czne powstające z pól, dróg i łąk, jeziora jak rozsypane elementy układanki, zaskakująco powtarzalne wzory na zamarzniętym jeziorze – to obrazy widzialne tylko z powietrza.
– Piękno natury jest tak oczywistym tematem w sztuce, że trudno jest odbiorców zaskoczyć, zatrzymać ich uwagę na dłużej – mówi Kowalski. – Ten cykl abstrakcji spełnia taką rolę. Wszystkie zdjęcia robiłem na Pomorzu, w promieniu 50 km od domu. Polski krajobraz jest tak różnorodny, że w poszukiwaniu wyjątkowych ujęć nie trzeba daleko podróżować.

Kacper Kowalski urodził się w 1977 roku. Z wykształcenia architekt i licencjonowany instruktor paralotniowy, jako fotograf specjalizuje się w fotografii lotniczej. Wykorzystując niezwykłą perspektywę i kontrolę nad obrazem, jaką posiada będąc jednocześnie fotografem i pilotem, Kowalski pokazuje wzory, symetrie i asymetrie zazwyczaj niedostępne dla oka ludzkiego.
Fotografi e Kacpra Kowalskiego zostały nagradzane i wyróżnione w najważniejszych polskich i międzynarodowych konkursach fotografi cznych:
– World Press Photo 2009 – 2. miejsce w kat. Arts & Entertainment
– Nikon Photo Contest International – nagroda jubileuszowa 75th NIKKOR
– Grand Press Photo – 2 nagrody
– National Geographic – wyróżnienie
Pilsner Urquell International Photography Award – 9 nagród
W czasie wolnym od fotografowania Kacper Kowalski lata wyczynowo na paralotni bez silnika (do sesji zdjęciowych używa napędu). Konkurencja w której startuje – XC (Cross Country) – Open – polega na pokonaniu jak najdłuższego dystansu przy wykorzystaniu jedynie siły wiatru i prądów powietrznych. W 2009 roku Kacper Kowalski został wicemistrzem świata.

zaproszeniekowalski kowalski (3) kowalski (4) kowalski (5) kowalski (6) kowalski (7) kowalski (9) kowalski (10) kowalski (13) kowalski (14) kowalski (15)

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865