Wernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. , Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii - Do naszej organizacji należą miłośnicy fotografii – zarówno fotografowie, jak i inne osoby interesujące się fotografią jako dziedziną sztuki.

Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualnościWernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Wernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz galeria Art Gluchowe z Glauchau, zapraszają na wernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Wernisaż odbędzie się 6.05.2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Art Gluchowe.

Niby nic prostszego – pokazać siebie innym. Chcąc czy nie, robimy to przecież przez cały czas. Tu jednak chodzi o prezentację swoich postaw i dokonań w dziedzinie fotografii. Czterech autorów, cztery narracje. Choć każdy z nas posługuje się swobodnie zarówno klasycznymi, jak również najnowszymi technikami obrazowania, to na wystawie znalazły się wyłącznie prace wykonywane z negatywu, kopiowane w ciemni na papier fotograficzny.

Nie umawiając się wcześniej co i jak pokażemy na wspólnej wystawie, wybraliśmy to co dla nas stanowi istotę fotografii.   Myślę, że nie bez znaczenia jest tu specyfika jeleniogórskiego środowiska fotograficznego i Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, którego trzech z nas jest absolwentami. Łączy nas także wspólna działalność w Jeleniogórskiej Strefie Fotografii – stowarzyszenia skupiającego fotografów nie tylko z naszego regionu, ale również tych, którym wspólne jest pojmowanie terminu fotografia.

Trzech z nas wybrało na te wystawę zestawy, które nazwałbym opowieściami z wyraźnym zamysłem, konstrukcją i fabułą. Nocne obrazy z odwiedzanych miast, widoki ” w przelocie” – Dariusz Goetze, pełna niepokoju, intrygująca opowieść Norberta Wawrzyniaka, precyzyjne jak zwykle, czyste  kadry Janusza Jaremena czy wreszcie gromadzone od lat, klasyczne pejzaże z najbliższego otoczenia Jacka Jaśko, które znalazły się na tej prezentacji, to tylko „fragmenty siebie”, jakiego pokazujemy innym, dotąd nieznanym.

Oto więc my o nas dla Was z nadzieją na wspólne Spotkanie.

Jacek Jaśko

Wystawa prezentowana będzie do 18.06.2017 r.
Miejsce:
galeria ART Gluchowe
Schlossplatz 5a, Schloss Forderglauchau
Glauchau

Comments are closed.

Top