Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualnościWernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Wernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz galeria Art Gluchowe z Glauchau, zapraszają na wernisaż zbiorowej wystawy członków Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii.

Wernisaż odbędzie się 6.05.2017 r. o godzinie 17.00 w Galerii Art Gluchowe.

Niby nic prostszego – pokazać siebie innym. Chcąc czy nie, robimy to przecież przez cały czas. Tu jednak chodzi o prezentację swoich postaw i dokonań w dziedzinie fotografii. Czterech autorów, cztery narracje. Choć każdy z nas posługuje się swobodnie zarówno klasycznymi, jak również najnowszymi technikami obrazowania, to na wystawie znalazły się wyłącznie prace wykonywane z negatywu, kopiowane w ciemni na papier fotograficzny.

Nie umawiając się wcześniej co i jak pokażemy na wspólnej wystawie, wybraliśmy to co dla nas stanowi istotę fotografii.   Myślę, że nie bez znaczenia jest tu specyfika jeleniogórskiego środowiska fotograficznego i Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, którego trzech z nas jest absolwentami. Łączy nas także wspólna działalność w Jeleniogórskiej Strefie Fotografii – stowarzyszenia skupiającego fotografów nie tylko z naszego regionu, ale również tych, którym wspólne jest pojmowanie terminu fotografia.

Trzech z nas wybrało na te wystawę zestawy, które nazwałbym opowieściami z wyraźnym zamysłem, konstrukcją i fabułą. Nocne obrazy z odwiedzanych miast, widoki ” w przelocie” – Dariusz Goetze, pełna niepokoju, intrygująca opowieść Norberta Wawrzyniaka, precyzyjne jak zwykle, czyste  kadry Janusza Jaremena czy wreszcie gromadzone od lat, klasyczne pejzaże z najbliższego otoczenia Jacka Jaśko, które znalazły się na tej prezentacji, to tylko „fragmenty siebie”, jakiego pokazujemy innym, dotąd nieznanym.

Oto więc my o nas dla Was z nadzieją na wspólne Spotkanie.

Jacek Jaśko

Wystawa prezentowana będzie do 18.06.2017 r.
Miejsce:
galeria ART Gluchowe
Schlossplatz 5a, Schloss Forderglauchau
Glauchau

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865