Main menu

Warsztaty fotograficzne FOTOMANIA

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii oraz Fundacja Brucke z Drezna zapraszają do udziału w dwuczęściowych warsztatach fotograficznych FOTOMANIA

bannerProgram warsztatów FotoMania.
Metody pracy

W regionie przygranicznym rysuje się historia europejska, ale i to jak blisko czy daleko jesteśmy Polakom czy Niemcom. Jakie obrazy sąsiadów i siebie samych mamy w głowie? Na dwóch warsztatach – w lecie w Karkonoszach i Górach Izerskich, a w zimie w Dreźnie – zainteresowani wszystkich grup wiekowych mają możliwość stworzenia własnego obrazu i wymienienia się poglądami. Razem odkryjemy znane i nieznane miejsca i poznamy miejscowych ludzi. Poprzez aktywne fotografowanie rozszerzymy perspektywę tego, co łączy i co dzieli.

Podczas warsztatów fotograficznych FotoMania zajmiemy się tym co mamy wspólnego i co jest nam obce, pozytywnymi i negatywnymi stereotypami, historią i polityką. Naszym celem jest rozszerzenie zainteresowania sobą nawzajem poprzez fotografowanie jako środek dydaktyczny. Szkolenia z techniki fotograficznej i aktywne, samodzielne fotografowanie wyostrzają spojrzenie na obczyznę i ojczyznę.

Grupie towarzyszyć będzie dwóch fotografów – Niemiec i Polak. Na dwóch spotkaniach – pierwsze w Dreźnie, a drugie w Karkonoszach – uczestnicy mają możliwość rzucić okiem na obie strony, żeby w końcu przedstawić swoje wyobrażenia i pomysły na otwartym wernisażu w postaci „Galerii na Płocie”.

Terminy
17 – 20 lipca 2014r.            w Karkonoszach i Górach Izerskich
04 –  07 grudnia 2014r.      w Dreźnie

Chętnych zapraszamy do kontaktu mailowego z naszym Stowarzyszeniem.
e-mail: stowarzyszenie.jsf@gmail.com
lub telefonicznie – Dariusz Goetze 884 004 350

>> Program warsztatów fotograficznych FotoMania w PDF <<

fotomania_zdjecie

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865