Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualnościWarsztaty fotografii, druku i zarządzania barwą – Szkoła fotografii FOMEI i Szkoła Druku Medikon

Warsztaty fotografii, druku i zarządzania barwą – Szkoła fotografii FOMEI i Szkoła Druku Medikon

Szkoła Druku Medikon, firma Fomei oraz Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zapraszają na warsztaty, które odbędą się 29 listopada w Książnicy Karkonoskiej, przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze, w godzinach 10:00 – 16:30.

fomei

Część I
Szkoła fotografii FOMEI
Światło w fotografii studyjnej i plenerowej. 10:00-13:00

Warsztaty poprowadzi Grzegorz Szafruga fotograf z Zawiercia, który fotografuje do wielu magazynów w kraju i zagranicą. Jego zdjęcia publikowane były między innymi w CKM, Playboy, Twój Styl.

Grzegorz Szafruga opowie o pracy z modelkami podczas sesji do magazynów mody. Zaprezentuje wykorzystanie lamp błyskowych FOMEI Digital PROX, podpowie jak dobrać odpowiednie modyfikatory światła to zdjęć charakteryzujących fotografię mody, beauty czy glamour.

W tej części uczestnicy dowiedzą się jak kreatywnie wykorzystać oświetlenie studyjne, jak fotografować w plenerze bez prądu oraz poznają innowacyjne funkcje przyspieszające pracę. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji oświetlenie studyjne zarówno dla profesjonalistów jak i początkujących (błyskowe i światła ciągłego) oraz rozwiązania do fotografowania w plenerze.

Warsztaty będą obejmowały następujące zagadnienia:

 • Nowoczesne rozwiązania z zakresu oświetlenia studyjnego FOMEI
 •  Co jest ważne przy wyborze studyjnej lampy błyskowej?
 •  Jak używać sprzęt, aby efektywnie go wykorzystać?
 • Oświetlenie plenerowe zasilacze i generatory – różnice, wady i zalety obu rozwiązań.
 •  Jak nawiązywać kontakt z modelką jak pracować na planie zdjęciowym.
 • Co ważne jest przy przygotowaniach do sesji zdjęciowych.

Część II
Szkoła Druku Medikon 13:30 – 16:30
Zarządzanie barwą w fotografii i fotograficzny druk atramentowy

Warsztaty poprowadzi Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska.
Przygotowanie cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą.
Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.
Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:

 • Zarządzanie barwą w środowisku pracy fotografa – zasada działania.
 •  Różnice między urządzeniami w procesie tworzenia obrazu cyfrowego.
 •  Kontrola koloru i balansu bieli w lustrzance cyfrowej.
 •  Format pliku – RAW czy JPG – różnice w zakresie reprodukcji barwy.
 •  Podstawowe modele i przestrzenie barwne w fotografii – RGB czy CMYK?
 •  Profile ICC – czym są i dlaczego są takie ważne?
 •  Zarządzanie barwą w programie Adobe Photoshop.
 •  Fotograficzne drukarki atramentowe – prezentacja rozwiązań i możliwości.
 •  Przygotowanie i drukowanie fotografii z użyciem profili ICC.
 •  Wpływ otoczenia na odwzorowanie barw na monitorze i wydrukach.
 •  Papiery do druku atramentowego – przegląd szerokiej gamy podłoży do drukarek atramentowych SIHL MASTERCLASS, Hahnemühle Photo, FOMEI Collection, FomeiJet i HARMAN by Hahnemühle – od podstawowych powlekanych papierów błyszczących po ekskluzywne podłoża matowe, artystyczne (Fine Art, Canvas) i archiwalne (Baryta, Fibre Base, 100% Cotton).

*
Medikon Polska Sp. z o.o.
Medikon Polska Sp. z o.o. – dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.
**
Fomei to marka, która od ponad 22 lat dostarcza rozwiązania dla potrzeb fotografii i filmu takie jak oświetlenie studyjne dla fotografów hobbystów jak i profesjonalistów ceniących sobie nowatorskie rozwiązania jak np. sterowanie oświetleniem studyjnym z komputera, to również rozwiązania dla tych którzy cenią sobie pracę ze światłem ciągłym w fotografii oraz dla filmowców. Fomei zapewnia też swoim użytkownikom pełne portfolio dodatkowego sprzętu do pracy studyjnej liczące kilkaset produktów.

***
Grzegorz Szafruga specjalizuje się w fotografii reklamowej i studyjnej. Ponad 13 lat z aparatem w ręku, a od 8 głównie w studio. Fotografuje od mody po kampanie zespołów sportowych czy samochody. Zwolennik starej szkoły fotografii zakochany w świetle i jego możliwościach.    http://www.grzegorzszafruga.com/

****
Łukasz Borowski
Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do wyposarzenia studiów fotograficznych i filmowych. Doświadczony fotograf , na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla fotografujących. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z fotografia studyjną oraz plenerową dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią.

*****
Szymon Aksienionek
Product Manager w firmie Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o udziale w warsztatach będzie decydować kolejność przesłanych zgłoszeń. Zgłoszenia będą przyjmowane do 17 listopada 2014, potwierdzenie uczestnictwa wyślemy na podany adres e-mail do 18 listopada 2014.

Prosimy o wypełnienie poniższego formularza rejestracyjnego w celu dokonania zapisu na listę

http://bit.ly/warsztaty-fomei-2014-11-29-zapisy ,

oraz dokonać symbolicznej opłaty: 20zł na konto Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii nr konta: BGŻ S.A. 24 2030 0045 1110 0000 0267 6970
w tytule: darowizna
Uiszczenie opłaty jest gwarancją, że uczestnik przyjdzie na warsztaty.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865