Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualnościW piątek 24.04. zapraszamy do Gelerii Korytarz na wernisaż fotografii naszego kolegi ze Stowarzyszenia – Wojtka Bykowskiego.

W piątek 24.04. zapraszamy do Gelerii Korytarz na wernisaż fotografii naszego kolegi ze Stowarzyszenia – Wojtka Bykowskiego.

Niepokojące jak senne widma, objawiają się nam kolejne warstwy/światy kreowane przez wrażliwego obserwatora codzienności. Ograniczane jedynie skalą wyobraźni młodego twórcy, kryją w sobie więcej niż zapowiada w tytule „Świat obcy-świat doskonały” autor wystawy – Wojciech Bykowski. Na prezentację jego fotograficznych prac od 24 kwietnia zaprasza Galeria Korytarz Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Któryż to z dostrzeganych i odkrywanych przez nas światów jest „światem obcym” a który „światem doskonałym? Fragmenty kadrów, nakładane na siebie, są w tym przypadku czymś więcej niż zwykłym fotograficznym montażem. Spod fragmentów „starego” dostrzec można przechodniów. Ich niewyraźne sylwetki zestawione z krajobrazem miasta intrygują, wciągają w głąb, zapraszając do swojej opowieści o mieście-świecie. Rozpoznawane czasem fragmenty miejskiego pejzażu, nikną nam z pola widzenia, niejako „przykryte” kolejnym mgnieniem oka – migawki. Krótka myśl; zapamiętać na dłużej, bo w naszej wędrówce już mamy nowe światy zatrzymane przez autora. No właśnie, czy zatrzymane? Przesuwamy się w wyznaczonym przez niego rytmie, muskając zaledwie wierzchnia warstwę. Coś się nam z czymś kojarzy, coś na moment przypomina, by zapaść się pod kolejnym nałożonym fragmentem, zatrzymanej
kiedyś chwili.
Fotograficzne obrazy Wojtka Bykowskiego zapadają w pamięć, z czasem mieszając się, staja się częścią naszej własnej, intymnej historii doznań i refleksji o tym „najlepszym ze światów, na którym przyszło nam żyć.
Wojciech Bykowski publicznie pojawił się na wystawie „Teraz – dowód współistnienia”, zorganizowanej z okazji 50.lecia „Nowin Jeleniogórskich” w 2008 roku. Aktywny uczestnik jeleniogórskiego środowiska fotograficznego, będący członkiem zarówno szacownego-liczącego blisko pół wieku Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, jak też powstałej przed dwoma laty Jeleniogórskiej Strefy Fotografii. Absolwent Policealnego Studium Fotografii i Reklamy i obecny słuchacz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Swoje prace poza Jelenia Górą prezentował m.in. w Trutnovie, Libercu i Jabloncu nad Nysą. „Świat obcy-świat doskonały” jest jego pierwszą wystawą indywidualną.

Otwarcie wystawy w piątek 24 kwietnia 2015 o godzinie 17.00 w Galerii KORYTARZ JCK przy ul. Bankowej.

byk3

 

byk2

 

Wojciech_Bykowski small

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865