Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualnościStrefa Szczeliniec 2015 edycja II – plener fotograficzny w Górach Stołowych

Strefa Szczeliniec 2015 edycja II – plener fotograficzny w Górach Stołowych

Strefa  Szczeliniec 2015 edycja II –  plener fotograficzny w Górach Stołowych.

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii  zaprasza na plener fotograficzny Strefa – Szczeliniec 2015 edycja II, który odbędzie się w dniach  23-25 października 2015 r. w Górach Stołowych.
W ramach weekendowego pleneru gościć będziemy Mikołaja Nowackiego, który wieczorami prezentować będzie slajdy ze swoich projektów.
Uczestnicy pleneru zakwaterowani zostaną w Schronisku na Szczelińcu, a dzięki uprzejmości Parku Narodowego Gór Stołowych, będą mogli poruszać się poza wyznaczonymi szlakami.
Plener rozpocznie się wernisażem wystawy fotografii uczestników majowego pleneru w Górach Stołowych. Wernisaż odbędzie się 23.10. o godzinie 16.30 w Ekocentrum Parku Narodowego Gór Stołowych w Kudowie Zdroju.

Mikołaj Nowacki urodził się we Wrocławiu w 1972 roku. Ukończył Uniwersytet Wrocławski gdzie w 1997 r. otrzymał dyplom magistra prawa. Ukończył on również studia doktoranckie z prawa międzynarodowego. Doktorat z prawa kosmicznego porzucił jednak aby móc skupić się na swojej największej pasji – fotografii.
W latach 2004-2006 pracował jako fotoreporter  w Gazecie Wyborczej we Wrocławiu. Współpracował również z największym fińskim dziennikiem „Helsingin Sanomat”.
W latach 2006-2011 pracował dla dziennika Polska The Times / Gazeta Wrocławska.
Uczestniczył w wielu warsztatach fotograficznych z fotografem magazynu „National Geographic”, Tomaszem Tomaszewskim. Uczestniczył również w warsztatach z Kentem Kobersteenem, wieloletnim dyrektorem działu fotografii amerykańskiej edycji „National Geographic”. Brał też udział w warsztatach z Antoninem Kratochvilem i Christopherem Morrisem, współzałożycielami agencji fotograficznej VII. Publikował swoje zdjęcia i eseje fotograficzne między innymi w polskich edycjach „National Geographic” i „National  Geographic Traveler” w „The New York Times, Lens”, „CNN Photos”, „Burn Magazine”, „The Sunday Times Magazine”, „Le Monde”, „Neue Zürcher Zeitung”. Jest laureatem i finalistą licznych konkursów fotograficznych polskich i zagranicznych takich jak: Grand Press Foto, BZWBK Press Foto, Wielki Konkurs Fotograficzny National Geographic, Sony World Photography Awards, NPPA Best of Photojournalism , Wine Photo i Prix de la Photographie Paris (Px3).
W latach 2011-2013 mentorem Mikołaja Nowackiego był Antonin Kratochvil w prestiżowym VII Mentor Program. W roku 2011 brał udział w grupowej wystawie fotografów agencji VII, „iSee”, w Griffin Museum of Photography w Bostonie, USA, jak również w roku 2013 w Queretaro w Meksyku. W roku 2013 miał swoją solową wystawę „Odra” w VII Gallery w Nowym Jorku. W 2014 r. „Odra” Nowackiego była wystawiana w Chinach w trakcie festiwalu Xishuangbanna Photo Festival. Tam też został on uznany za jednego z dziesięciu najlepszych spośród stu piędziesięciu fotografów z całego świata których prace były wystawiane, otrzymał „Nomination for the Best Photographers”.

Koszt pleneru: 279 zł
Dojazd: we własnym zakresie.

  • Cena zawiera dwa noclegi w schronisku na Szczelińcu, posiłki, mapę Gór Stołowych, ubezpieczenie NW dla uczestników z Polski.
  • Bagaże do schroniska na Szczelińcu będą wwiezione „windą”.
  • Zapisy: tel. 884 004 350, Dariusz Goetze  e-mail: stowarzyszenie.jsf@gmail.com
  • Szczeliniec program / PDF

Szczeliniec program PL

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865