Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiGaleria SKENEStowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na wystawę zdjęć laureatów BZ WBK Press Foto 2015 do jeleniogórskiej Galerii SKENE!

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza na wystawę zdjęć laureatów BZ WBK Press Foto 2015 do jeleniogórskiej Galerii SKENE!

23 kwietnia w Warszawie odbyła się gala ogłoszenia wyników 11. edycji konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. Od 29 kwietnia wszystkie nagrodzone zdjęcia prezentowane są podczas wystaw pokonkursowych w całej Polsce. 18 września wystawa zawita do Galerii SKENE w Jeleniej Górze.

plakat-duzy

Podczas wystawy można będzie obejrzeć łącznie 196 zdjęć wykonanych przez 32 najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone w tym roku zdjęcia to unikatowy przekrój różnorodnych obrazów z Polski i świata. Pokazują one dramatyczne walki na Ukrainie i Bliskim Wschodzie, strajki górników na Śląsku, radość po strzeleniu przez Sebastiana Milę drugiej bramki w meczu z Niemcami, konie w ogniu podczas rytuału Luminarias w Hiszpanii, Warszawę widzianą z wnętrz budynków przez pryzmat reklam wielkoformatowych. Co je łączy? Realizowana z pasją misja uchwycenia ulotnego fragmentu rzeczywistości.

Zostały one wybrane spośród 5334 fotografii nadesłanych przez 368 fotoreporterów. Najlepsze zdjęcia, nagrodzone w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie Codzienne, Sport, Portrety, Kultura i Sztuka oraz Przyroda, wyłoniło jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego w składzie: Anna Brzezińska-Skarżyńska, Waldemar Kompała, Chris Niedenthal i Katarzyna Sagatowska.

Laureatką nagrody głównej za „Zdjęcie Roku” została Agata Grzybowska (Gazeta Wyborcza), która pokazała wyczerpanych walkami demonstrantów pod barykadą na ul. Instytuckiej podczas „czarnego czwartku” w Kijowie.

warsztaty_JG

Wystawom towarzyszą również bezpłatne dwudniowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. Prowadzi je Waldemar Kompała, wieloletni juror konkursu BZ WBK Press Foto.

Podczas warsztatów uczestnicy wykonają zdjęcia pod wspólnym hasłem „Moje miasto”. Autor najlepszego zdjęcia otrzyma nagrodę w postaci aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm – Instax Wide 300. Nagrodzone zdjęcie zostanie opublikowane na stronie konkursu www.bzwbkpressfoto.pl.

W tym roku konkurs organizowany jest już po raz jedenasty. Jego celem jest promocja dobrej fotografii prasowej poprzez nagradzanie i prezentację najlepszych zdjęć polskich fotoreporterów, które coraz rzadziej są obecne w mediach.

Organizatorem i mecenasem konkursu jest Bank Zachodni WBK, patronem medialnym dziennika „Rzeczpospolita”, a partnerem technologicznym Fujifilm.

Gdzie: Galeria SKENE w Teatrze Norwida, ul. Wojska Polskiego 38, Jelenia Góra

Wystawa pokonkursowa: 18 września – 6 października 2015 r., wernisaż 18 września, godz. 17.00

Warsztaty fotograficzne: 18 – 19 września 2015 r., start 18 września, godz. 14.00

Zapisy na warsztaty: biuro@bzwbkpressfoto.pl, tel. 607 750 202

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865