Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiGaleria SKENEStowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza do Galerii Skene , 20.11.2015 r. o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego pt. Pustka.

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii zaprasza do Galerii Skene , 20.11.2015 r. o godzinie 17.00 na wernisaż wystawy autorstwa Wojciecha Grzędzińskiego pt. Pustka.

Po wernisażu, spotkanie z autorem w Sali Konferencyjnej Teatru im. C.K. Norwida – godz. 18.00.

„Pustka” to subiektywny obraz życia żołnierzy stłoczonych na małej przestrzeni. Materiał składa się z kolorowych i czarno-białych fotografii wykonanych podczas codziennych aktywności żołnierzy. Fotografie powstawały podczas patroli pieszych i samochodowych, czasu wolnego bohaterów i życia codziennego dziejącego się w bazie. Zdjęcia powstałe poza murami bazy uwypukla- ją nienaturalność codzienności żołnierzy ilustrując świat, którego żołnierz na misji praktycznie nie ma możliwości dotknąć. Ramy materiału nadają zdjęcia architektury bazy, istnych konstrukcji wojny. Niejednorodność otoczenia i brak spójności pomiędzy częściami bazy pod kreślona jest doborem różnych technik fotograficznych, którymi wykonane są zdjęcia. Pozornie nie pasujące do siebie techniki rozkładają na kawałki bazę i jej mieszkańców, tworząc spójny obraz niejednorodnej wojny.

Wojciech Grzędziński (ur. 1980 w Warszawie) – polski fotoreporter, laureat nagrody World Press Photo, od lutego 2011 do sierpnia 2015 szef fotografów Kancelarii Prezydenta RP i zarazem osobisty fotograf prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował stosowane nauki społeczne, pedagogikę rehabilitacyjną oraz antropologię. Był związany z redakcjami „Rzeczpospolitej” i „Dziennika”. Jako fotoreporter wojenny pracował m.in. w Libanie, Gruzji, Sudanie Południowym i Afganistanie. W 2009 został laureatem III miejsca w konkursie World Press Photo, w którym uhonorowano jego zdjęcia wykonane podczas wojny w Osetii Południowej.

Od lutego 2011 był pracownikiem Kancelarii Prezydenta RP, gdzie kierował zespołem fotografów i zarazem był głównym osobistym fotografem prezydenta RP. Zajmował to stanowisko do końca prezydentury Bronisława Komorowskiego.

Wystawa prezentowana będzie do 8.01.2016 r.

Galeria Skene
Teatr im. C.K. Norwida
ul.  Wojska Polskiego 38
Jelenia Góra

 

FB Grze

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865