Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiAktualności SpotkaniaSpotkanie w Strefie z praskim fotografem Jaroslav Beneš.

Spotkanie w Strefie z praskim fotografem Jaroslav Beneš.

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii na kolejne spotkanie z cyklu Spotkań w Strefie. Tym razem naszym gościem będzie  praski fotograf  Jaroslav Beneš.

Spotkanie odbędzie się 30.01.2015 r. o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej.

„Trochę więcej o fotografii czeskiej”

Spotkanie z jednym z bardziej znanych czeskich artystów fotografików, Jaroslavem Benešem, który jest aktywny twórczo od końca lat 60. i stale odgrywa znaczącą rolę w fotografii czeskiej. Jego prace od 1980 roku zaistniały w postaci ponad 35 wystaw indywidualnych i znajdują się w kolekcjach wielu muzeów oraz znaczących galerii na całym świecie (m.in. w Polsce, Francji, USA, Japonii i oczywiście w Czechach). Był dwukrotnie stypendystą francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych za fotografowanie Paryża. Okazjonalnie zajmuje się również dydaktyką i wykładami o fotografii.

W trakcie spotkania, oprócz prezentacji prac fotograficznych Jaroslava Beneša, będziemy rozmawiać zarówno o jego twórczości, o elitarnej grupie twórczej „Czeski Drzewak”, której był jednym z pomysłodawców i założycieli, jak również o aktywności fotograficznej kilku wybranych czeskich artystów, o wpływie Josefa Sudka – legendarnego praskiego fotografa – na czeskich twórców, nieco o historii Praskiego Domu Fotografii – jednej z najbardziej prestiżowych galerii fotografii w Europie. Porozmawiamy również o swoistym fenomenie funkcjonowania czeskiej fotografii artystycznej w świecie.

12_019_87B1

25_027_95A1

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865