Main menu

Aleksandra Śnieżek

Aleksandra Śnieżek – Fotograf, grafik, twórca animacji poklatkowych. Rodzinnie pochodzi z Jeleniej Góry, a obecnie zamieszkuje Wrocław. Studentka prestiżowej uczelni Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie w Czechach oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. Absolwentka Wyższego Studium Fotografii AFA w 2007 roku. Uczestniczka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą. Swoje prace prezentowała na fotograficznych festiwalach rangi międzynarodowej m.in. Miesiąc Fotografii w Krakowie, Festiwal Fotografii Młodych w Jarosławiu, Międzynarodowy Konkurs Muzealne Spotkania z Fotografia w Koszalinie.

Współpracuje m.in. z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Magazynem Kultury z Krakowa, wrocławskimi instytucjami promującymi kulturę i sztukę.
Uczestniczka projektów dofinansowanych z Ministerstwa Kultury i Sztuki w 2011 i 2012r. Ponadto od wielu lat prowadzi autorskie warsztaty z fotografii dla dzieci i młodzieży. W 2012 rok została stypendystką Prezydenta Miasta Wrocławia.

Comments are closed.

Top