Main menu

MOJE HIEROGLIFY

MOJE HIEROGLIFY – wystawa fotografii Wojciecha Zawadzkiego

Wernisaż : 02.06.2013 r. godzina 17:00, Galeria Promocje ODK, Jelenia Góra ul. Trzcińskiego 12.

Wystawa fotografii Wojciecha Zawadzkiego w Galerii Promocje to ekspozycja 25 fotografii
wykonanych przed i po 2000 roku.

mini plakat

Autor opisuje swoje Hieroglify, jako: Swojego rodzaju znaki, w postaci kamieni, układu traw, wysychających kawałków drzew, wysyłanych mi przez kosmos natury budują swoisty rodzaj informacji o istnieniu. Fotografując je staram się odczytać to przesłanie. Rolą fotografa wydaje się być uporządkowanie tego pozornego chaosu w estetyczny prostokąt bądź kwadrat papieru fotograficznego, który może, w przyszłości stać się przyczynkiem do estetycznych lub emocjonalnych refleksji odbiorcy. Tego rodzaju modlitwa bywa wszak swego rodzaju rozmową z tym, tajemniczym, często niezrozumiałym kawałkiem wszechświata.
Wojciech Zawadzki

Wystawa czynna do 31.07.2014.

Wojciech Zawadzki
Urodzony w 1950 roku, uprawia fotografię od lat 70 –tych. Wywarł duży wpływ na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej” /lata 70 –te/  oraz „fotografii czystej” /lata 80/. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Kurator Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Wykładowca fotografii w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie , Zielonej Górze, kierownik i wykładowca w Wyższym Studium Fotografii w Jeleniej Górze , wykładowca w Studium Fotografii „Kwadrat” we Wrocławiu. Autor wykładów za granicą m.in. w Danii. Od 1978 roku miał wiele wystaw indywidualnych – krajowych i zagranicznych,m.in. w galerii „Image „ w Aarhus, galerii „Foto- Medium-Art.” We Wrocławiu, „Małej Galerii Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, galerii „Pusta” w Katowicach, galerii „PF” w Poznaniu, galerii B&B w Bielsku Białej, galerii BWA w Jeleniej Górze,  uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych m.in. „Biennale Fotografii Polskiej”, „Wokół dekady – fotografia polska 1990 – 2000”, „Kontakty” / wszystkie edycje od 1989r./, „Znaki czasu”. W latach 1998 – 2008.zrealizował dwie duże autorskie wystawy „Moja Ameryka „ i „Olszewskiego 11”, które były prezentowane w najważniejszych galeriach w Polsce. Jego fotografie znajdują się w zbiorach : Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hunfeld /Niemcy/, Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej.

small Zawadzki_hieroglify_005 small Zawadzki_hieroglify_008

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865