Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiGaleria SKENEKonkurs fotograficzny Zobacz Ducha Gór 2015 został rozstrzygnięty.

Konkurs fotograficzny Zobacz Ducha Gór 2015 został rozstrzygnięty.

W jeleniogórskiej Galerii Skene przez miesiąc oglądać można pokonkursową wystawę, na której prezentowanych jest 40 zdjęć 23 autorów.

Finał trzeciej edycji konkursu fotograficznego „Zobacz Ducha Gór” miał miejsce w piątkowy wieczór, 16 października w Galerii Skene prowadzonej przez Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii w budynku Teatru im. C.K.Norwida. Na uroczystość ogłoszenia wyników i ceremonię rozdania nagród przyszło mnóstwo gości.

Poziom twórczej rywalizacji w konkursie był bardzo wysoki i rekordowy pod względem ilości nadesłanych prac. Jurory oceniało 226 zdjęć 41 autorów zakwalifikowanych do konkursu.

Łącznie uhonorowano trzynastu autorów z ośmiu miejscowości. Laureatów wybrało jury w składzie:

  • Janusz Moniatowicz (fotograf, przewodniczący Oddziału Karkonoskiego ZPAF),
  • Janina Hobgarska (fotograf, członek ZPAF, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze),
  • Bogumiła Twardowska – Rogacewicz (artysta plastyk),
  • Janusz Jaremen (fotograf, wydawca, reprezentant Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii),
  • Daniel Antosik (fotografujący dziennikarz, prezes Fundacji Nowin Jeleniogórskich)

Pierwszą nagrodę za zdjęcie *Pancava Waterfall* odebrał *Damian Stoszko* ze Szklarskiej Poręby, drugą nagrodę przyznano* Przemysławowi Kalbrunowi* z Jeleniej Góry za zdjęcia* Płonę* i *Droga*, trzecią nagrodę otrzymał* Bartosz Ziomek* z  Radomierza za zdjęcie* Magiczna Dolina*. Dwie równorzędne czwarte nagrody dostali* Robert Niedźwiedziński* z Trzcińska za zdjęcie *Królowa Karkonoszy okiem szybowników* i *Rafał Kotylak* z Piechowic za zdjęcie* Śnieżka.Zimowe przejście*. Laureatem piątej nagrody za zdjęcie* Nad Kamienicą* został *Marcin Piasecki* z Maciejowca.

Jury przyznało też trzy nagrody specjalne. *Izabelę Opałę* z Jeleniej Góry uhonorowano za zdjęcia * Supermoon: Pełnia Księżyca* i* Śnieżne Kotły*, Cezarego Jackowskiego z Jeleniej Góry za zdjęcia* Wschód Księżyca* i *Wędrowiec*,* Mieczysława Suchtę* z Jeleniej Góry za zdjęcie *Tajemnica kaplicy św. Wawrzyńca* i zdjęcia z zestawu* Słońce w zimowej szacie Śnieżki*.

Laureaci sześciu wyróżnień to Daniel Koszela ze Szklarskiej Poręby, Ireneusz Mazur z Trzebieszowic, Szymon Bialic z Karpnik, Jordan Plis z Jeleniej Góry, Marcin Piasecki z Maciejowca i Bartosz Ziomek z Radomierza.

W najbliższym, wtorkowym numerze „Nowin Jeleniogórskich”, na łamach specjalnego wydania „Kompasu Górskiego”, zostaną opublikowane nagrodzone prace. Będzie też relacja z ceremonii rozdania nagród i podsumowanie konkursu ”Zobacz Ducha Gór 2015”.

Konkurs zorganizowała Fundacja Nowin Jeleniogórskich i „Nowin Jeleniogórskie we współpracy z wieloma instytucjami i organizacjami z regionu jeleniogórskiego.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865