Main menu

Alicja Kołodziejczyk

Absolwentka Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Od 2012 roku realizuje projekt „Martwe Natury” w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Równocześnie tworzy autorski cykl zatytułowany „Archetyp – Świadomość wyzwolona przez przedmiot”.

Zawodowo zajmuje się projektowaniem stron internetowych
i fotografią reklamową.

www.fotojeleniagora.pl

Tworzy oszczędne czarno-białe inscenizowane portrety przedmiotów o charakterze fotografii pamiątkowej. Fotografuje przedmioty współczesne, ale nie nowe, przedmioty które mają swoją historie, prawie zawsze nadszarpnięte zębem czasu, często bliskie z jakiegoś osobistego powodu.

Przeważnie fotografuje przedmioty nietypowe, niepokojące. Szuka w nich symboli, wydobywa je za pomocą inscenizacji i charakterystycznego światła.
W jej pracach nie ma narracji, jest obiekt i światło. Mimo estetycznego wymiaru fotografii jest daleka od tego co uznajemy za piękne.Fotografie Alicji Kołodziejczyk pokazują, że świat jest mroczny, a zarazem nieskończenie fascynujący.

„Fotografia nie służy tylko do kopiowania i utrwalania rzeczywistości ale także do opowiedzenia o przemijaniu, kruchości i śmierci” Ivan Pinkava.

Comments are closed.

Top