Main menu

Hand Made

prezentacja prac wykładowców Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii

Wystawa wykładowców Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii jest bez wątpienia dowodem na to, że szkoła jest otwarta na wszelkie dokonania jej adeptów. Od fotografii tradycyjnej poprzez „dotykanie” dawnych, odżywających dzisiaj technik fotograficznych po edukację w dziedzinie techniki cyfrowej tak ważnej w naszej obecnej rzeczywistości, po lekcję niezbędnej w życiu każdego fotografującego świadomości wynikającej z wiedzy o historii sztuki i fotografii oraz elementach jej plastyczności.
http://www.jsf.edu.pl/

Prace prezentowane będą w Noc Muzeów w Browarze Mieszczańskim
17.05.2014 r. od godziny 12.00 do 18.05.2014 r. do godziny 2.00.

Ewa Andrzejewska
Mieszka w Jeleniej Górze. Ukończyła Wyższe Studium Fotografii w Warszawie w 1994r. Członek ZPAF. Od poł. lat 80 – tych związana z jeleniogórskim środowiskiem preferującym fotografię czystą. Wraz z Wojciechem Zawadzkim współtworzy program galerii fotografii „Korytarz” przy JCK w Jeleniej Górze oraz od 1997r. Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Jest jednym z organizatorów Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze oraz Wszechnic Fotograficznych. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych  i zbiorowych. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in.: Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum Narodowego we Wrocławiu (Polska), Muzeum Fotografii w Odense (Dania), Galerii Le Parvis we Francji, Muzeum Sztuki Współczesnej w Hünfeld (Niemcy), a także w licznych kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Ewa Andrzejewska

Wojciech Zawadzki
Ur. 1950. Fotografią zajmuje się zawodowo od początków lat 70-tych. Uczestnik i współtwórca programu „fotografii elementarnej”, realizowanego przez wrocławską Galerię „Foto- Medium- Art” w połowie lat 80 – tych. Od 1983 roku mieszka w Jeleniej Górze, gdzie w istotny sposób przyczynił się do rozwoju środowiska fotograficznego i wdrożenia idei fotografii czystej w tym kręgu fotografów. Członek ZPAF. Wraz z E. Andrzejewską tworzy program galerii fotografii „Korytarz” przy JCK w Jeleniej Górze oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Organizator Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze.
Kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą. Prace w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Galerii BWA w Jeleniej Górze, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Przyrodniczego Karkonoskiego Parku Narodowego w Jeleniej Górze, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Hünfeld w Niemczech, Śląskiej Kolekcji Sztuki Współczesnej, Fundacja Dla Śląska, Muzeum Narodowego w Warszawie.

Wojciech Zawadzki

Jacek Jaśko  (1955)
Pierwsze lata życia spędził w karkonoskim schronisku Strzecha Akademicka. Za fotografie z Karkonoszy nagradzany wielokrotnie na Międzynarodowym Biennale Fotografii Górskiej  w Jeleniej Górze. Prace na wystawach indywidualnych prezentował m.in. a Danii, Niemczech  i w Polsce. Pomysłodawca i autor wystaw Na Płocie, realizowanych od dziesięciu lat  w Kopańcu (Góry Izerskie), gdzie mieszka, a także w Sopocie, Skierniewicach i Jeleniej Górze. Autor i kurator projektu Jelenia Góra. Pamięć Miasta realizowanego we współpracy z Książnicą Karkonoską w Jeleniej Górze. Przez kilkanaście lat był dziennikarzem Gazety Wrocławskiej, Słowa Polskiego, Gazety Wrocławskiej i redaktorem naczelnym czasopisma Karkonosze. Absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Autor tekstów o fotografii publikowanych w prasie, wydawnictwach i katalogach wystaw. W Jeleniogórskiej Szkole Fotografii prowadzi zajęcia z reportażu. Członek Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii. Prace w zbiorach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Hunfeld (Niemcy), Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze, oraz w zbiorach prywatnych.

Jacek Jasko

Maciej Hnatiuk
Fotograf, instruktor i twórca. ur. 1962.

Maciek Hnatiuk

Marek Liksztet
Absolwent Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie (Grafika u prof. D. Kołwzan-Nowickiej, 1980). Od 1994 r. zajmuje się dydaktyką z zakresu sztuki. Prowadził warsztaty artystyczne i seminaria w Danii, Niemczech, Słowacji, Finlandii oraz w Polsce. Brał udział w ponad 150 wystawach ogólnopolskich i międzynarodowych. Autor 30 wystaw indywidualnych. Biografia wpisana do leksykonu „Who is Who w Polsce”.
Prace w zbiorach:
Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum-Zamek w Malborku, Staatliches Museum Schloß Burgk/Burgk Saale (Niemcy), Galeria BWA w Jeleniej Górze, Państwowe Muzeum na Majdanku  w Lublinie, Miasto Valkeakoski (Finlandia), Biblioteka Narodowa (Zakład Zbiorów Ikonograficznych) w Warszawie, Państwowa Galeria Sztuki w Łodzi, Museum Modern Art w Hünfeld (Niemcy), Mała Galeria ZPAF – Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Dom Fotografii w Popradzie (Słowacja),  Dom Fotografii w Pradze (Czechy) oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą.

Marek Liksztet

Paweł Wocal
– ur. 1980r. Uczęszczał do Forum Fotografii Kwadrat we Wrocławiu, absolwent Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Porusza się w obszarach fotografii dokumentalnej, reportażowej, socjologicznej oraz portretowej, wykorzystując głównie techniki cyfrowe. Prowadzi agencję reklamową oraz studio fotograficzne, w którym komercyjnie wykonuje zlecenia na fotografię produktową. Współwłaściciel firmy GalleryPrint.pl, która specjalizuje się w druku fotografii spełniających warunki muzealne. Współpracuje z agencją fotograficzną EastNews. Prowadzi zajęcia z zarządzania kolorem dla fotografów, jest trenerem Adobe Photoshop Lightroom. W Jeleniogórskiej Szkole Fotografii prowadzi Pracownię Fotografii Cyfrowej.

Pawel Wocal
www.pawelwocal.com

Tomasz Mielech
Urodził się w  1973r. w Jeleniej Górze,  mieszka w Górzyńcu pod Szklarską Porębą. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się klasyczną fotografią , głównie dokumentalną. Prowadzi warsztaty z XIX-wiecznych technik fotograficznych. Należy do Związku Polskich Artystów  Fotografików.

Tomasz Mielech
www.tomaszmielech.com

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865