Main menu

Drodzy Przyjaciele!

Jelenia Góra, 1 października 2016r.


Drodzy Przyjaciele!

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii przy wsparciu Galerii BWA organizuje zbiórkę na zakup fotografii Jerzego Wiklendta, nestora jeleniogórskiej fotografii. Artysta debiutował w roku 1957, od tego czasu brał w licznych przedsięwzięciach popularyzujących fotografię. Był instruktorem, prelegentem i konsultantem artystycznym. Dwukrotnie pełnił funkcję prezesa Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Brał udział w ponad czterdziestu wystawach zagranicznych oraz w ponad trzystu wystawach krajowych. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany, m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony dla Dolnego Śląska” oraz Odznaką MKiDN „Zasłużony Działacz Kultury”. To jeden z najważniejszych dolnośląskich fotografów, dla którego ważna jest nie tylko funkcja informacyjna obrazu, ale też jego strona mentalna i emocjonalna.

Jeleniogórska Strefa Fotografii pragnie zakupić zestaw piętnastu fotografii Jerzego Wiklendta, wraz z prawami do wystawiania, reprodukowania w celach niekomercyjnych i promowania w ten sposób całego dorobku Artysty. Zdjęcia planujemy przekazać do kolekcji dzieł sztuki jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystyczny, gdzie zostaną odpowiednio zabezpieczone i będą dostępne przez długie lata dla twórców wszelkiego rodzaju inicjatyw promujących region i fotografię artystyczną.

Zwracamy się do wszystkich miłośników fotografii z prośbą o wpłaty na ten cel. Jednocześnie informujemy, że po udanej zbiórce przygotowana zostanie wystawa zakupionych zdjęć, w trakcie wernisażu odczytana zostanie kompletna lista darczyńców. Przygotujemy też pamiątkowy katalog,  w którym wydrukowane zostaną nazwiska wszystkich, którzy wsparli naszą inicjatywę. Dodatkowo każdy, kto wpłaci kwotę powyżej 100 zł otrzyma odbitkę jednej z fotografii Jerzego Wiklendta.

Wpłaty prosimy kierować na konto Stowarzyszenia Jeleniogórska Strefa Fotografii
BGŻ S.A. 24 2030 0045 1110 0000 0267 6970
z dopiskiem Darowizna – Kolekcja Jerzego Wiklendta.

 

Środki zbieramy do 15 grudnia 2016 roku.

Zarząd Stowarzyszenia JSF:
Dariusz Goetze
Wojciech Zawadzki
Wojciech Miatkowski
Janusz Jaremen

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865