Main menu
Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa FotografiiGaleria SKENECykl prac „Martwy Sezon” autorstwa Andrzeja Dobosza

Cykl prac „Martwy Sezon” autorstwa Andrzeja Dobosza

Zaproszenie

Jeleniogórska Strefa Fotografii i Teatr im. C.K. Norwida zapraszają na kolejną wystawę fotografii do Galerii Skene.

Autorem cyklu prac pt. Martwy Sezon jest Andrzej Dobosz.

Wernisaż odbędzie się 28.02.2014 r. o godzinie 18.00. Po wernisażu organizatorzy zapraszają na spotkanie z Autorem i dyskusję na temat self-publishingu*.

Andrzej Dobosz

Rocznik 77’. Mieszka pod Poznaniem. Grafik i fotograf niezależny. Współzałożyciel poznańskiej grupy fotograficznej Streetm. W polu jego zainteresowania znajduje się reportaż i fotografia społeczna. Wielokrotnie nagrodzony w konkursie Wielkopolska Press Photo, Moja Wielkopolska czy BZWBK Press Photo. Fotografa interesują wydarzenia przyciągające określone grupy społeczne. Rejestruje sytuacje pozostające nieco na marginesie, jednakże będące symbolicznym komentarzem, ujawniającym kwintesencje rozgrywających się sytuacji. Uczestnik warsztatów reporterskich Agencji Napo Images i Yours Gallery.
www.dobosch.com/blog

Martwy sezon

Otwarty cykl zdjęć, nad którymi pracuję od kilku lat. To podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa, gdzie spędzałem każde wakacje z racji tego, że mieszkałem kilka kilometrów od morza. Po kilkunastu latach odświeżam w pamięci miejsca, które kiedyś tętniły życiem.

Wystawa będzie prezentowana do 18.04.2014 r.

Galeria Skene w Teatrze im C.K. Norwida
Ul. Wojska Polskiego 38
Jelenia Góra

Self-publishing (ang.), samowydawanie – zjawisko polegające na wydawaniu przez autorów niezależnych swoich dzieł drukowanych bez udziału wydawnictwa. W dzisiejszych czasach wielu artystów samodzielnie wykonuje w autorskie albumy fotograficzne, których z każdym rokiem przybywa na polskim rynku. Jest to poszukiwanie innej drogi dotarcia do publiczności w obliczu zmieniających się technik współczesnej komunikacji medialnej i kryzysu drukowanych wydawnictw wysokonakładowych. Swoboda wyrazu artystycznego, specyfika medium drukowanego, możliwość narracji sprawia, że fotografia coraz częściej dociera do nas w postaci nietuzinkowych wydawnictw stając się za razem formą świetnego portfolio dla fotografa. O wszystkich tajnikach tej sztuki i własnych dokonaniach na tym polu opowie nam w multimedialnej prezentacji autor wystawy Andrzej Dobosz z Poznania.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865