Main menu

Ewa Andrzejewska

1959-2017

Absolwentka Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Wspólnie z Wojciechem Zawadzkim kieruje programem galerii „Korytarz” , jest organizatorką Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej i Biennale Fotografii Górskiej.
Od kilkunastu lat uczestniczy w ważniejszych wystawach polskiej fotografii m.in. „Biennale Fotografii Polskiej” , Wokół dekady – fotografia polska 1990 – 2000/, „Kontakty”/wszystkie edycje od 1989r./
Autorka wielu wystaw indywidualnych prezentowanych w latach 1985 – 2006 w kraju m.in. w galerii Korytarz w Jeleniej Górze, galerii „FF” w Łodzi, galerii „PF”w Poznaniu, galerii „Pusta „ w Katowicach, galerii „B&B w Bielsku Białej, „Małej Galerii „ Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, galerii BWA w Jeleniej Górze, galerii „Foto-Medium-Art.” we Wrocławiu,Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu, oraz za granicą m. in. w Danii, Gwatemali, Francji i Niemczech.
Jej Fotografie znajdują się w zbiorach : Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu, Muzeum Fotografii w Odense /Dania/, Galerii Le Parvis /Francja/ ,Muzeum Sztuki Współczesnej Hunfeld /Niemcy/.

Comments are closed.

Top
Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /home/sjsf/domains/sjsf.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-cerber/cerber-load.php on line 4865